вторник, 8 мая 2018 г.


З 2005 року  в багатьох країнах Європи 8 травня відзначається Деь пам'яті та примирення, присвячений пам'яті  жертв Другої світової війни, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.
7 травня 1945 року у французькому Реймсі  начальник оперативного управління Верховного  головнокомандування армійських сил Німеччини генерал -полковник Альфред Йодоль підписав  акт капітуляції Німеччини. Але Антигітліровська коаліція офіційно прийняла його 8 травня о 23:01 за берлінським часом. В Москві  у той час вже було 00:01 9 травня.  Відтак, більшисть країн світу відзначає День перемоги над нацизмом - 8 травня, а країни колишнього СРСР - 9 травня.
Таким чином, в Україні сьогодні про трагічні події Другої світової згадують як 8-го, у День пам'яті та примирення, так і 9 травня, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Також пропонується використовувати термін "Друга світова війна" замість радянського "Велика вітчизняна війна", а символом пам’яті відтепер є червоний мак і під час вшанування пам'яті полеглих рекомендується не використовувати радянську символіку. "8 травня – це данина пам'яті загиблим, це день пам'яті, ми повинні низько схилити голову перед ними... Я шаную їхню пам'ять і буду їх згадувати 8 травня. І 9 травня – це день вшанування живих. І ми повинні прийти та вшановувати ветеранів, які віддавали все, що є, для перемоги і забезпечити День перемоги... 8 і 9 травня залишаються, і вони об'єднують країну,– зазначав президент."