понедельник, 30 марта 2020 г.



Бюллетень  здоров’я

«Психологічна підтримка під час карантину на каронавірус»

Зараз, із-за стрімкого розповсюдження коронавіруса, уся країна знаходиться у постійному напруженні. Кожен бачить в себе потенційну жертву COVID-19. Чи можливо подолати цей страх?
Страх — внутрішній стан, що обумовлений загрозою реального або передбачуваного лиха. З точки зору психології вважається негативно забарвленим емоційним процесом. Причинами страху вважають реальну або уявну небезпеку. Страх мобілізує організм для реалізації уникаючої поведінки, утікання.

Як  уникнути депресії і подолати страх психологи пропонують:

1. Залишатися з холодною головою і мислити тверезо.

2. Дізнаватися інформацію тільки з джерел, що заслуговують на довіру.
Завжди аналізувати почуте і побачене.

3. Уникати активних перепалок у коментарях в соцмережах, масових  розсилок і перепостів.

4. Меньше – онлайн, більше – офлайн.

5. Читайте книги, в перервах дихайте свіжим повітрям.

6. Більше плануйте домашніх справ, щоб не вистачало думок на негативну інформацію.

7. Знайдіть своє хобі.

8.  Записуйте те, що хвилює. Це допоможе перенести тривогу в іншу площину ( на папір) і трохи заспокоїтися. Не забувайте, хвилювання шкодить сну. А вам потрібно бути в тонусі.

9. Більше розмовляйте зі своїми близькими про свої почуття.

10. Дотримуйтесь правил карантину та безпеки.

Бажаю всім міцного здоров’я та спокою!
 З повагою бібліотекар Березняк Т.В.

пятница, 27 марта 2020 г.

27 березня Міжнародний день театру


Історія українського театру бере початок з глибокої давнини. У VI  столітті відомі театральні вистави скоморохів. Театральне мистецтво в епоху Київської Русі  зароджувалося в  церковних обрядах, які супроводжувалися театралізованими дійствами і поєднували слово, музику, танець і акторську гру. 

Перші драматичні виступи були зафіксовані в 16-17 столітті у Києві- Могілянській академії, Острозькій академії а також у Львівській братській школі. Києво-Могилянська академія ії викладачі і студенти були основними носіями цього мистецтва. 

 Перші театральні трупи народилися на Надніпрянщині у 18 столітті. Пізніше в Києві-1806 рік, Одессі-1809, Полтаві-1810. Становлення класичної української драматургії пов'язане з іменами І. Котляревським,  керівником театру у Полтаві та Квіткою-Основ'яненком, основоположником художньої прози в новій українській літературі.

З 1918 року в історії театру розпочався новий період. Утворився Київський Державний драматичний театр. На сцені з'являється група талановитих акторів - М.Крушельницька, О.Сердюк, Є, Добровольська та інші.

Сьогодні з'явилося багато нових театрів, невгасає інтерес до театрального мистецтва. Світового визначення здобувають театральні режисери і фестівалі.



четверг, 26 марта 2020 г.


Рекомендаційний список онлайн книг
для підлітків і старшокласників
під час карантину і канікулярного часу

 Галина Кирпа  «Тринадцятий місяць у році»




Коли ростеш у незвичайній родині, в якій від тебе немає таємниць, як тут не бути трішки задорослою, як на свої 10 років? Коли твої батьки — письменники, дідусь і бабуся — колишні вчителі, мамині найближчі подруги — бібліотекарка і художниця, а менший двоюрідний братик щомісяця міняє професії — як тут не зростати допитливою й вигадливою дитиною? Катруся намагається зрозуміти світ дорослих, пізнати смерть, дружбу і брехню, почути все живе й неживе навколо, кожну травинку й комашку, дощ і вітер — і ділиться своїми спостереженнями з нами. З цих розповідей перед очима постає особливий і зворушливий світ дитинства, де як рівні зустрічаються діти й дорослі.


Анастасія Левкова «Старшокласниця. Першокурсниця»


У житті Лілії — переламний період: завершення школи та вступ в університет. У цей час відбувається стільки всього: кохання й «сотворення кумирів», перипетії взаємин із друзями та вчителями, розчарування — передусім у собі, але врешті-решт прийняття себе та інших такими, як вони є. Це час, коли обираєш професію, що визначатиме вектор твого життя; коли починаєш розуміти, в якій країні живеш, і усвідомлюєш себе її громадянкою... Тільки все це відбувається не зараз — Ліля переживала це на початку нашого століття, коли ще не було соцмереж, а мобільні телефони та комп’ютери вважали розкішшю. Про те, як це — бути підлітком на початку 2000-х, читай у щоденнику Лілії Маринник.



Сульберг А. Аудгільд «Привиди проти суперкрутих»



Анне Беа тепер не впізнати! Дівчинка значно посміливішала, відколи ми бачилися з нею востаннє: вона тепер співає у гурті і навіть наважується поїхати у шкільну поїздку в гори. У цій мандрівці і її друзі, і суперкруті з вищої касти спізнають нові пригоди і більше дізнаються одне про одного. Їм доведеться розгадувати таємницю привида, що видає моторошні звуки, а вночі блукає коридорами колишнього закинутого готелю. Ох, такі страхіття вам і не снилися! Тим часом Анне Беа несподівано для себе стане учасницею любовного трикутника, з якого теж непросто виплутатися.


Ксана Рейлі «Зіграємо по-дорослому»



Розлучення батьків, останній рік в школі, непорозуміння з татом та постійні халепи. Чи могло життя Кіри стати ще гіршим? Так. Особливо, коли повернувся запеклий ворог дитинства. І він дуже добре пам'ятає те, як вона з ним попрощалася. Ненависть, дружба чи палке кохання? Якщо в житті з'явилися зовсім недитячі проблеми, ну то може прийшов час зіграти по-дорослому?


Тамалія Висоцька «Ти в моєму серці…»



Життя Вероніки нічим не відрізнялося від життя інших підлітків, але все змінюється тоді, коли до їхнього класу приходить новенький, а сім'я Вероніки потрапляє в лікарню. Дівчина вже готова була здатися та перестати боротися, але доленосна зустріч змінила все...


Марія Цибулина «Однокласниці.ua»



Як давно ви закінчили школу? Як давно ви сиділи за шкільною партою? Бігали по коридорам? Дражнили однокласників? Смикали дівчаток за кіски? Давали клички вчителям? Якщо пробирає ностальгія - пориньте знову в світ дитинства і безтурботності, почавши читати цей смішний підлітковий детективчик. Розслідування ведуть підлітки! Тримайтеся дорослі!
Клуб під назвою "Однокласниці.ua", створений подругами для того, щоб розслідувати беззаконня і його ж викорінювати.
Самі свіжі новини школи №7:



четверг, 19 марта 2020 г.


Золотий письменник України




     Сьогодні,19 березня, відмічає свій 90-й ювілей відома українська письменниця Ліна Костенко.      Народилася 19 березня 1930 року у м. Ржищеві на Київщині.      У дитинстві мріяла стати льотчицею, самотужки зробила собі саморобний парашут із маминої парасольки та простирадла, піднялася з ним на горіще і стрибнула. Тоді маленька мрійниця ледве не загинула. На тому, з цією мрією було покінчено.      Спочатку навчалася у Київській середній школі, перегодом у Києвському педагогічному інституті, а після його завершення вступила до Московського літературного інституту.      Писати почала рано, а вже у 16 років  в журналі "Дніпро" були надруковані ії Перші вірші.      Відверта, чесна, смілива та принципова поетеса  одразу завоювала повагу українців. Але в той час, коли було заборонено відкрито критикувати владу, не всім подобалася ії творча діяльність. За що іє твори були заборонені для друку майже на 15 років. Однак зламати таку жінку було не можливо. Ліна Костенко навчилася працювати у творчій ізоляції. Саме в цей час були створені найвідоміші твори: "Берестечко" і "Маруся Чурай".       За все життя Ліна Костенко написала лише один прозаїчний твір - роман "Записки українського самашедшого", який вийшов у грудні 2010 року. Відгуки аудеторії були неоднозначні.        У 1964 році один з творів письменниці - екранізували .  Це був фільм "Перевірте свої годинники". У ньому розповідається про українських поетів, загиблих під час Другої світової війни. Але глядачі його так і не побачили, режисери його так переробили, що Ліна відмовилася від авторства.

        Відроджену із-за буття поетесу нагороджували багатьма почесними відзнаками, але сама письменниця відкрито заявляла, що цих нагород не потребує. Ліна Костенко відмовилася від премії Золотий письменник України та звання  Герой України.

        Зараз письменниця уникає публічності, і весь свій вільний час займається письменництвом.


Ліна Костенко матеріал для ЗНО читайте:

 https://zno.if.ua/?p=3961

125 років від дня народження українського поета Максима Тадейовича Рильського (1895 – 1964)

Цікаві факти про М. Т. Рильського переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=AdC0RfoJyWk