четверг, 30 апреля 2020 г.



Від щирого серця вітаю всіх з наступаючим святом 1 травня! Бажаю здоров'я, миру, тепла, та добробуту. Хай збуваються всі ваші мрії!



Історія цього дня має давні язичницькі корені,  які сягають стародавніх часів, коли люди поклонялися богині землі та родючості Майї.  З впровадженням християнізації суспільства ця традиція поступово зникала.
Раніше  цей день означав боротьбу, був символом революції і сприймався більше з політичного боку. Оскільки люди виходили на демонстрації з портретами політичних діячів, гаслами, закликами і плакатами.
 Друга історія свята починається в далекому 1886 році. Тоді 1 травня американські робітники вийшли на страйк, вимагаючи 8-годинний робочий день. Закінчити демонстрацію мирно не вдалося: події пройшли з кровопролиттям і сутичками з поліцією.
Вперше День міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році такими країнами: Австро-Угорщина, Бельгія, Німеччина, Данія, Іспанія, Італія, США, Норвегія, Франція, Швеція.
В Російській імперії свято вперше було відзначено у 1911 році, проте неофіційно. Відкрито 1 травня вперше відзначили в 1917 році, після Лютневої революції вийшли на вулиці і вимагали змін з гаслами: "Вся влада Радам", "Геть імперіалістичні війни!".
Сьогодні, 1 травня відзначається в 142 країнах світу. Зараз  це не політичне свято, а День праці, у який можна повеселитися, побачитися з друзями або просто провести час з сім'єю і близькими.

Санбюлетень

«Безпека під час травневих свят на період карантину»

«Хвороби походять частиною від способу життя, частиною від повітря, який ми вводимо в себе і якими ми живемо»
(Гіппократ)



Довготривалі карантинні умови приводять кожну людину до депресійного стану. З  наближенням травневих свят кожен  планує свій відпочинок поруч з природою. Ліси, лісопарки, береги річок за межами міста, стають улюбленим  місцем для прогулянок. Адже ці  місця надають змогу якнайкраще відновити сили і здоров’я після тривалого усамітнення у будинках, та насолодитися весняною музикою природи.
Водночас, находячись на відпочинку у будь-якому місці, та й ще під час карантину, потрібно завжди пам’ятати про своє здоров’я і дотримуватись існуючих правил  повединки.
1.                     Уникайте скупчення людей.
2.                     Беріть з собою дезінфікуючі засоби для рук.
3.                     Вживайте тільки чисту воду. Пийте багато.
4.                     Не розпалюйте вогнищ. Пам’ятайте, посуха – сприятливі умови для пожеж!
5.                     Бережіть рослини: не ламайте кущі й дерева, не робіть букетів з квітів, він  швидко зав’яне, а в парку чи лісі кожен з нас може милуватися ним весь період цвітіння.
6.                     Дотримуйтесь тиші. Гучна музика та голосні звуки дратують тварин.
7.                      Обережно, весна холодна, а сезон кліщів уже у розпалі. Прикривайте тіло одягом і обробляйте репелентними засобами.
8.                     Намагайтеся ходити стежками, уникаючи високої трави.
9.                     Не забирайтеся на високі дерева – це небезпечно. Один необережний крок і ви можете травмуватися.
10.                  Вживайте їжу приготовлену в домашніх умовах.
11.                 Не паліть, це шкодить не тільки вашому здоров’ю, а й навколишньому середовищу.
12.                 Не вживайте спирті напої. Людина в алкогольному сп’янінні стає байдужою і небезпечною.
13.                Не залишайте після себе сміття.
14.                 Після повернення з прогулянки, ретельно мийте руки  і обличчя з милом.

15.            Огляньте одяг, а потім зніміть його для прання, щоб не занести кліщів у будинок.



Будьте здорові!

среда, 29 апреля 2020 г.


Для вчителів філологів та вчителів початковіх класів


Нестандартні підходи. 

Три історії вчителів, що надихають 


https://life.pravda.com.ua/society/2016/02/24/208595/

29 квітня

145 років від дня народження Рафаеля Сабатіні

 (1875 – 1950) 

Рафаель Сабатіні - англійський прозаїк італійського походження, автор знаменитого романа "Одісея капітана Блада" та багатьох історіко-пригодницьких книг.

 Народився 29 квітня 1875 року у місті Єзі, Італія. Батько Вінченцо Сабатіні - італієць, мати Анна Траффорд - англічанка, знамениті оперні солісти. За своє творче життя багато гостролювали. Хлопчик виховувався у бабусі  і дідуся у невеличкому селищі під Ліверпулем. Тут він займається самоосвітою, вдосконалює знання англійської мови, читає багато книжок.

Після завершення співочої кар'эри батьків, Сабатіні оселився в Португалії. Він продовжує навчатися в католицькій школі і вивчає португальську мову. Завершує освіту у Швейцарії, де до знань поліглота добавились французька та німецька мови.

Досконало вивчивши п'ять європейських мов Рафаель повертається в Англію місто Ліверпуль, де поступає на службу у велику торгову компанію, в якій курірує іноземну переписку з партнерами. Але ця нудна робота зовсім не приваблює хлопця. В кінці 1890 року він починає писати новели. У 1902 році виходить його перший  історичний роман "Рицарь таверни", якій приніс Рафаело успіх.

Після одруження Сабатіні продовжує свою творчу діяльність у Лондоні. Улюблена тематика творів - історіко-пригодницька. 

Останній роман "Гравець"побачів світ у 1949 році. А остання книга письменника - збірка оповідань "Турбулентні історії" була надрукована у 1950 році. Цього року Сабатіні, незважаючі на хворобу, відправився у Швейцарію. Майже не піднімаясь з ліжка 13 лютого 1950 року помер. Похований в Альдербодені. 





    

понедельник, 27 апреля 2020 г.

25 квітня відсвяткувала свій 65 річний ювілей  
українська письменниця-прозаїк, журналістка
Любов Петрівна Пономаренко



Народилася 25 травня 1955 року в селі Іванівці Срібнянського району Чернігівської області, в сім'ї вчителів. Батько, Петро Йосипович Кириченко викладав математику, мати Мотря Пиліпивна біологію і хімію. Крім Любові в сім'ї ще виховували сина Володмира. 

З дитинства любила природу, милувалася ії красою, раділа кожній живій істоті. Вона часто, сидячі на  пагорбі, розмовляла з яблунею, на якій колись висіла ії колиска. 

Улюбленим відпочинком Люби було відвідування сільської бібліотеки. Бібліотекар дозволяла дівчинці походити між стелажами, і самостійно вибрати собі для читання цікаву книгу. Вже до школи  вміла римувати рядки, а у 12 років почала друкувати свої перші спроби в районній та обласній пресі. 

У 1972 році закінчила 10 класів, і стала учасницею республіканської наради обдарованих учнів у Київі. Там вона вперше познайомилася з Олесем Гончарем, Дмитром Білоусом, Юриєм Збанацьким, Тамарою Коломієць. Декілька років працювала вчителькою російської мови та літератури в Чернігівській та Полтавській області. 

30 років Любовь Пономаренко віддала журналістиці. 

 На початку 80 років, за порадою українського письменника Володимира Дрозда,написала своє перші оповідання. 

Сьогодні мешкає у містечку Гребінка на Полтавщині. Має двоє дітей - доньку Аліну, кандидата філологічних наук, та сина Любомира. Літературу вважає нетільки своїм захопленням, а і справжнім порятунком для душі. Пише тільки під час вихідних та відпусток. 

Лауреат премій «Благовіст» (1998) та ім. Олеся Гончара (2000)

Основні твори письменниці:

Гер переможений, Голуби на дзвіниці, Дві в клодязі, Дерево облич, До схід сонця в тютюновім магазинчику, Домаха і камінь, Земляне серце, І сонце піде геть та багато інших.


















пятница, 24 апреля 2020 г.

Сучасні книги бестселери



БАРБАРА ОКЛІ


Ви математик чи гуманітарій? Професорка Барбара Оклі переконує, що таких понять не існує. Кожен із нас має внутрішній потенціал, щоб засвоїти будь-які знання. Головне — навчитися вчитися й запустити свій мозок на повну.



Як подолати безнадію та бути чесним із собою та людьми навколо. Тематика Саморозвиток, психологія, мотиваційна література. Про що книга Ми живемо в парадоксі прогресу: що кращими стають речі навколо нас, то тривожнішими ми є. 




Одного морозного дня взимку 1975-го афганський хлопчик Амір стає свідком жахливого вчинку. Ця подія назавжди змінює і його власне життя, і долю його близького приятеля Гассана. Та річ не лише в побаченому, а й у тому, що Амір не втрутився, нічого не зробив, лишився стояти осторонь. Боягузтво, ба навіть відступництво, буде переслідувати його протягом життя спершу в Афганістані, потім в Америці, аж доки Амір набереться мужності, кине виклик усім своїм внутрішнім демонам і знайде «спосіб знову стати хорошим». «Ловець повітряних зміїв» — дебютний роман афгано-американського автора Халеда Госсейні, який побачив світ 2003-го і згодом два роки поспіль очолював список бестселерів The New York Times, а 2007-го за його мотивами було знято однойменний фільм.

100 років від дня народження 
Дмитра Григоровича Білоуса







четверг, 23 апреля 2020 г.

Презентація до ювілею Г.М.Тютюнника

23 квітня 
Всесвітній день книги і авторського права

Всякого роду грубість тане, немов на вогні,
 під впливом щоденного читання хороших книг.

 Віктор Гюго

100 років від дня народження
 Григорія Михайловича Тютюнника







  З 1995 року, 23 квітня майже у 200 країнах світу святкується Всесвітній день книги і авторського права. Своїм святом цей день вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі та всі, хто причетний до книжкової справи.

  Традиція святкування народилася в іспанській Каталонії, де вже багато років люди в день святого Георгія дарують червоні троянди і книжки тим, кого люблять: троянди символізують кров, пролиту Георгієм - покровителем Каталонії - у битві з драконом, а книги нагадують про сумну дату 23 квітня 1616 року - день смерті видатного іспанця Мігеля де Сервантеса Сааведри, автора безсмертної літературної перлини «Хитромудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі».
  На щорічній Генеральній конференції ЮНЕСКО 1995-го року, що проходила тоді в столиці Франції Парижі, було прийнято рішення заснувати не тільки це всесвітне свято. За даними проекту DilovaMova.com, була заснована і Премія Всесвітньої організації ЮНЕСКО за пропаганду кращих ідеалів толерантності і терпимості в дитячій і юнацькій літературі.
  Сьогодні,  у бурхливий час новітніх  технологій, здається, що книга відступає на другий план. Але це зовсім не так.
   Книга була і залишається незамінним супутником людського життя, всезнаючим помічником,  другом, радником, джерелом мудрості.
  Авторське право – спосіб вираження особистої думки, символ власності, за яким вказується ім'я власника авторського права та рік створення твору. В Україні Закон «Про авторське  право і суміжні права» був прийнятий Верховною Радою України від 23 грудня 1993 року за № 3792-XII.
  З 2001 року з ініціативи мадридських книговидавців ЮНЕСКО проводить щорічний відбір Світової столиці книги. У відбірковий комітет входять представники ЮНЕСКО та трьох міжнародних професійних книговидавничих організацій - Міжнародного союзу видавців, Міжнародної федерації книгопродавців та Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ.
  Титул Світової столиці книги - 2015 ЮНЕСКО присвоїла місту Інчхон (Південна Корея). Організація оцінила високий рівень програми південнокорейського міста з популяризації культури читання серед молоді та вразливих груп населення.




вторник, 21 апреля 2020 г.


21 квітня
 Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності

Робототехніка в школі






9-го грудня 2018 року у сімейно-розважальному центрі м. Запоріжжя «Дитяча планета»  комунальний заклад «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості  учнівської молоді «Грані»  Запорізької облради за підтримки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації було організувано проведення Відкритого регіонального турніру з робототехніки «Роботландія».

Серед  учасників турніру від  Запорізької області в командному заліку призові місця розподілились таким чином:
LEGO
І місце – Січовий колегіум;
ІІ місце – Матвіївський ЗНВК «Всесвіт»;
ІІІ місце – посіли Комунарський районний центр молоді та школярів та Комунальний заклад «Будинок дитячої творчості» Кам’янсько-Дніпровської міськради.



Флешбук

«Земля – колиска людства»
(Присвяченого до Всесвітнього дня Землі)

Наша черствість, наш егоїзм спонукають нас
із заздрістю дивитися на природу,
 але вона сама буде заздрити нам,
коли ми оговтаємося від недуг.
Ралф Емерсон






Мета. Формувати в учнів відповідальність за екологічний стан землі, готовність  брати участь у вирішенні питань збереження довкілля і розвитку суспільства, усвідомлення важливості розвитку життя на землі для майбутніх поколінь.
Прищеплювати повагу до рідної природи,  ощадне та бережливе відношення до ії ресурсів, чистоти довкілля та дотримання санітарних норм побуту.

Найбільше багатство кожного народу – земля. Земля – колиска людства. З появою людини на землі вона дає ій можливість жити, розвиватися і творити. Вважається, що людина – цар життя на Землі. Ми маємо піклуватися про ії процвітання, про збереження усього живого що вона нам дарує. Але зараз все навпаки. Земля страждає від людської, неохайності, злоби, від знищення природи. Знищуються ліси - наші легені, гинуть річки,  а вода є важливим елементом життя всієї екосистеми, забруднення повітря – це поступове вмирання усього живого на землі.
Знищуючі природу, людина не усвідомлює, що гине сама. Результат людської байдужості - сьогоднішній коронавірус. Адже здоров’я і добробут людини залежить від навколишнього середовища.
Отже, нам є над чим замислитися. Природа виявляється набагато мудріша, ніж нам здається. Тож, давайте будемо вчитися мудрості у нашій матінки - землі й жити в гармонії з навколишнім світом. Збережемо природу – збережемо здорове і квітуче життя!

Антуан де Сент-Екзюпері

Маленький принц

https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=490

Найзнаменитіший твір Антуана де Сент-Екзюпері з авторськими малюнками. Мудра казка-притча, в якій просто і проникливо йдеться про найважливіше: про дружбу і кохання, про борг і вірність, про красу і нетерпимість до зла. "Всі ми родом з дитинства", - нагадує великий француз і знайомить нас з самим загадковим і зворушливим героєм світової літератури.


 Георгій Рудько

Україна, яку ми втрачаємо

https://www.yakaboo.ua/ua/ukraina-jaku-mi-vtrachaemo.html

Книга знаного в Україні і за рубежем ученого Георгія Рудька про те, як людина в результаті нераціональної техногенної діяльності руйнує довкілля. Де жити нашим нащадкам, як запобігти зсувам, повеням іншим екологічним лихам . Вона є своєрідним застереженням від можливих небезпечних аномалій. 

Мартін Дорі

Діти проти пластику



Хочеш стати супергероєм? Супергероєм, який рятує океани, який дбає про майбутнє — і своє, і цілої планети? Тоді ця книжка саме для тебе. Письменник і активіст Мартін Дорі розповідає, як піклуватися про планету, і радить, як щодня боротися з шкідливим пластиком у побуті. Тож виконуй цікаві і легкі Мартінові рекомендації — і ти станеш справжнім супергероєм, а на планеті буде менше пластикового сміття.

Пітер Сінґер
 Визволення тварин



Пітер Сінґер – сучасний австралійський екофілософ. З моменту першої публікації в 1975 році книга Пітера Сінґера відкрила очі мільйонам людей на страждання тварин і необхідність боротьби за їхні права. У «Визволенні тварин» автор розкриває страшні реалії сьогоднішніх «фермерських господарств» і процедур тестування продукції на тваринах, пропонуючи натомість здорові, гуманні альтернативи. Вони важливі, оскільки «видова дискримінація» стосовно тварин на сьогодні – це не лише глибоко екологічне і соціальне, але й моральне питання. Книга надихнула всесвітній рух на ліквідацію значної частини жорстоких та непотрібних лабораторних експериментів, які проводилися над тваринами у минулі десятиліття, та розпочала революцію гуманності, що триває і нині. Вперше перекладена українською мовою за підтримки UAnimals, книга дуже вчасна і актуальна з огляду на зміни, які зараз переживає наше суспільство.

7 простих порад, які допоможуть зберегти довкілля

1.    Відмовитися від поліетиленових пакетів
2.    Відмовитися від одноразових пляшок та посуду
3.    Зберігати електроенергію
4.    Обирати найбільш екологічній транспорт
5.    Економити воду
6.    Не купувати зайвого
7.    Сортувати сміття і віддавати на переробку

пятница, 17 апреля 2020 г.

Великдень



Вітаю з  наступаючим святом Великодня!



Нехай у кожному серці панує віра і добро, над головою засвітиться мирне небо, у родинах буде затишно і тепло. Здоров'я всім, добробуту і спокою у душі.

Цікава призентація про традиції на Великдень
 переглянути за посиланням:



Презентація для просмотра

Традиції на великдень


среда, 15 апреля 2020 г.


Огляд періодичних видань для дітей
 середнього і старшого віку
Для дітей середнього віку


Логічні завдання, ігри, дидактичні картини, досліди, комікси, майстер-класи, твори образотворчого мистецтва, вірші, сценарії – все це у журналі “Джміль”. Тут на тебе і твоїх батьків чекає “Літературна студія”, “Школа шляхетності”, “Клуб допитливих”, “Вернісаж”, “Студія декоративного мистецтва”, “Психологічна вітальня”, “Служба безпеки” та “Майстерня”. Отож, з допомогою цього журналу можна навчитися логічно мислити, розвинути мову, розширити кругозір, навчитися розуміти і любити мистецтво. http://jmil.com.ua/




Журнал “Колосок” визнаний кращим виданням 2008 року. Всеукраїнський природничий, науково-популярний журнал “Колосок” – твій путівник у світ науки. Якщо ти хочеш більше знати про цікавий і різноманітний світ живої природи, тобі допоможуть рубрики в журналі: “Планета земля”, “Жива природа”, “Наука і техніка”, “Про все на світі”. Цей журнал допоможе тобі у вивченні уроків. Знадобиться він у роботі і вчителям. http://kolosok.org.ua/arhiv/gyrnaly-ukr/



Якщо ти хочеш дізнатися багато цікавого та повчального про друзів наших менших – котів – їх повадки, манери поведінки, правила догляду за ними, поводження з цими гарними та загадковими тваринками, то цей журнал для тебе. Журнал поділиться з тобою незвичайними фактами, новинами, ідеями, спостереженнями. На його сторінках можна помістити і твої малюнки, фотографії, розповіді про своїх улюбленців.





Цей корисний і цікавий журнал визнаний в 2005 році кращим молодіжним виданням України. Нові оповідання, новели, пригоди, консультації психологів, візажистів, сканворди, ребуси, постери вітчизняних та зарубіжних зірок, корисні поради від “Салону краси”, “смачні рецепти” чекають тебе, юний друже, в кожному номері “Однокласника”. А якщо ти ще любиш змагатися, тоді готуйся показати свою ерудицію в конкурсах, які знайдеш на сторінках журналу. “Однокласник” допоможе тобі бути найкращим!  https://odnoklasnyk.livejournal.com/




Так, цей журнал для тебе, юна дівчинко! На сторінках цього журналу ти можеш знайти відповіді на всі запитання, які тебе хвилюють, потоваришувати із своїми ровесницями, дізнатись, які бренди сьогодні актуальні, що нового з'явилось із косметики, як приборкати поганий настрій. А ще журнал “Юная леди” по рекомендує, чим можна здивувати своїх подруг у свято, і як стати яскравою і стильною. http://younglady.com.ua/



Для старшого віку



Ти любиш подорожувати? Тобі цікаво, як живуть люди на планеті? Щоб пізнати свою землю, побувати у різних куточках нашої планети, дізнатись історію багатьох міст і країн, помилуватися природою материків і океанів, познайомитися з духовною культурою різних народів – відправся у подорож сторінками журналу “Вокруг света”. Він буде цікавим не тільки для тебе, а й для твоїх батьків. http://vokrugsveta.com/index.php




У тебе є друг кішка чи собака? А може хом'як? Рибки, попугайчики, кролі та інші домашні тварини потребують догляду. Все, що потрібно знати про домашніх тварин: породи, здоров'я, виховання, догляд і багато іншої корисної інформації –  на сторінках журналу “ЗооДруг”. www.zoodrug.ua





Найпопулярніший щотижневий журнал для старшокласниць. Модний шопінг, актуальна мода, новинки косметики, аспекти психології, секрети успішних відносин з друзями, кращі кулінарні рецепти з редакційної колекції. Все це для тебе в журналі “Лиза”. http://pressa-vsem.ru/female/6565-liza-12-mart-2017.html